Skip to main content

Toplam 226 m2 iç alana sahip olan evin girişinde sizi üst kata çıkan merdivenler karşılıyor. Girişin hemen solunda mutfak yer alıyor. Biraz ilerlediğinizde ise salon, yemek alanı ve galeri boşluğundaki oturma alanı ile karşılaşıyorsunuz. Bu katta ayrıca geniş bir teras ve bir de yatak odası bulunuyor. Üst katta ise üç yatak odası mevcut.

Ev sahiplerinin yaşam kurgusu ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hâlihazırda birinci katta yer alan misafir yatak odası bölünerek ekstra bir giyinme odası çıkarılmış. Önceliğimiz kullanıcının yaşam ihtiyaçlarının yerleşim kurgusunda karşılandığından emin olmak. Tasarım aşamasında kendi hayat dilleri ile bizim tasarım dilimizin kesişiminde bir yer bulmaya çalışıyoruz. Tasarım ritmi dediğimiz bu ritmi yakaladığımızda müşteri memnuniyetini sağlamış oluyoruz. Bu tabii işin sadece tasarım boyutu. Uygulamada ise müşteriye vaat edilen yaşam kurgusunun aynen gerçekleştirilmesini önemsiyoruz.

Evde ağırlıklı olarak mermer ve ahşap malzeme kullandık. Malzemeler adeta birbirini dinlercesine yan yana geliyor yaşam alanlarında. “Tahmin edilebilir ama gizli kesişimlerde aydınlanıyor malzemeler. Tahmin edilemez yerlerde ise ev içinde birbirine geçişler sağlanıyor. Sakin, huzurlu ama bir yandan da başka bir duvara baktığınızda sanki bir tablo patlıyormuş, içindeki tüm duyguları döküyormuş gibi duruyor orada. Dikey çizgilerin bize hissettirdiği bir stabilite var arkada hep ilerleyen, evi sarıyor ve gereken yerlerde durup ken dinden daha büyük bir duyguyu verecek malzemeye yada dokuya kendini bırakıyor, sonra tekrar ortaya çıkıyor.

Ortak mekânlarda genel hareket bu şekilde ilerler iken, yatak odalarında sakin ve özel çizgiler devreye giriyor. Zemin kat yatak odasında mor, bordo renkleri ile eşleşen duvar kâğıtları, üst kat çocuk yatak odasında abaküs korkuluk, ebeveyn yatak odasında hareketli televizyon, makyaj dolabında kumaş yüzeyler gibi oda özelinde kullanıcı için detaylar düşündük. Teras harika bir alan, İzmir ve teras ikilisi göz ardı edilemez ve bunu desteklemek için de renklerin ve desenli kumaşların desteği ile iç açıcı bir alan tasarladık. Salonda galeri boşluğunun duvardaki volakas mermerin gücünü karşınızda hissettiğiniz berjerler de evin içindeki ayrı özel nokta. Mobilyaların tamamı özel üretim.