Skip to main content

Şüphesiz ki BOOD Şehir Kulübü, Bursa’nın en seçkin ve popüler mekanlarından biri olarak yerini aldı. Mekanın iç mimari konsepti ve ince detayları için uzun çalışma saatleri harcadık. Proje sürecinde bir çok mobilya, metal, cam atölyeleri ile çalıştık. bood7Projenin uygulama aşamasında iç mimari proje ve ürün tasarımı hizmetinin yanında partner firmalarımızdan Türkiye’nin öncülerinden Asimetrik Profesyonel Ses, Işık ve Görüntü Sistemleri ile tüm ses, görüntü ve sahne altyapısı üzerine ve yine sektörün ileri gelenlerinden Karakutu Elektroakustik firması ile akustik düzenleme üzerine, el yapımı seramik denince akla ilk gelen NeoSeramik ile, aydınlatma çözümlerinde kalite, ürün çeşitliliği, sorunsuz ve eksiksiz hizmet için Elektrona ve Fem Aydınlatma ile, şömine de yılların tecrübesi Teknik Şömine ile, perde ve kumaş işlerinde Bursa’nın en seçkin firmalarından Nezih Bağcı ile çalıştık.

İç mekan yerleşiminde ana çekirdeği oluşturan barın ve mutfağın çevresinde farklı; dairesel kuş gözü, ikili, üçlü ve çoklu oturma grup alanları oluşturduk. Dış mekanda meydan cephesinde bistro tarzında, Podyum Davet cephesinde ise kuş kafesleri ve çoklu oturma grupları ile yerleşim kurguladık. Mekanın m2 sini en faydalı şekilde kullanabilmek için yerleşimde oturma alanlarının esnek olmasını sağlamaya da özen gösterdik. Mekanda her farklı oturma alanının kendi içinde ve çevresi ile tasarım bütünlüğünün sağlanması çok önemliydi. İç mekan-dış mekan ilişkisinin kurulabilmesi için iç mekan tavanında açılabilir üst örtü sistemi ve cam cephelerde perdeler uygulandı. Üst örtünün ayakları metal kolonlara dönüştürülerek mekandaki hissini değiştirdik. Bar ve sahne mekana hakimiyet kuran iki odak noktası olarak kurgulandı. Mekana girişten itibaren sizi yönlendiren ve takip eden tavan karkası barda farklı forma dönüşerek barın algısını tamamladı. Barın arkasında yer alan mutfak alanı pencere ile açılarak açık mutfak havasında sıcak bir alan tanımladı ve bar ile mutfak arasında zeminde kullanılan malzeme ve kot farkı ile tanımlanan şık bir yerleşim ortaya çıkardık. Mekanın genelinde 3 farklı kot bulunmakta ve böylece sahne ile ilişkinizi daha rahat kurmanızı sağlamaktadır.

İyi ekiplerle çalışmak, iyi sonuçlar doğurur. Kağıt üzerindeki ya da dijital ortamdaki bir projeyi hayata geçirirken yatırımcı ve müşterinizin sunmuş olduğunuz konsepti kabul etmesi ve sizin yanınızda olması gerekir. Şehir Kulübü’nde yatırımcı projeye ve Hiyeldaim’e sonuna kadar inandı. Çıkan sonuç aileniz, iş arkadaşlarınız, iş toplantılarınız, özel günleriniz için ilk tercihleriniz arasında yer alacak bir mekan oldu.

Hiyeldaim olarak, Şehir Kulübü Bood’da iç mekan tasarım konsepti, iç mekan uygulama projesi, ürün tasarımı, ses,görüntü ve akustik çözümler, özel üretim mobilya tasarımı gibi bir çok konuda projenin başından sonuna kadar zevk ile çalıştık.

Bood içerisinde özel olarak tasarlanan bir çok  ürün var.

 • Aydınlatmalı oniks masa,
 • Ahşap tablalı uçan masa,
 • Tablası dört farklı ahşap malzemeden oluşan, içten aydınlatmalı masa,
 • Tablası sac ve masif cevizden, ayağı demir millerin el işçiliği ile bükülmesinden oluşan kafes ağaç masa,
 • Basamak alınları için özel olarak tasarlanan aydınlatma kanallı sac plaka,
 • Mekan içerisinde sipariş ekranlarının konumlanabileceği ve görünmez hale gelebileceği posbanklar,
 • Akustik panel tasarımları,
 • Dj kabini tasarımı,
 • Kuş gözleri üzerinde bulunan pirinç aydınlatmalar,
 • Kuş kafesleri,
 • Saksılar,

Ve daha bir çok şey…

Proje Ekibi:

İç Mimari Tasarım ve Uygulama Projesi: Hiyeldaim İç Mimarlık & Tasarım

Ses,Işık,Görüntü: Asimetrik

Akustik Proje: Karakutu Elektroakustik

Mekanik Proje : ZT

Elektrik Projesi:

Mobilya Uygulama : Gökşen Mobilya, Mono Design

Aydınlatma: Fem Aydınlatma, Elektrona

Metal Uygulama: Muse Metal Teknolojileri, Yaşar Ferforje

Cam Uygulama: Camtek

Perde ve Kumaş Uygulama: Nezih Bağcı

Şömine : Teknik Şömine